3 Mayıs, 2013

İnternetten film izleyen kullanıcılara ‘internet yasağı’ mı geliyor?

Kategori(ler): Bilişim Teknoloji. Yazar: admin.


 

Kullanıcıların internete yoğunlaşması ile her şey bu alanda yoğunlaştı. İnternet üzerinden film ve müzik indirme veya izleme olanağı sunulması ise müzik ve film sektörüne büyük darbe vurdu. Çünkü kullanıcılar parayla almak yerine korsan olarak yayınlanan film ve müzikleri indirmeyi tercih ettiler.

Yasal yoldan bu duruma ne kadar da el konmak istense de internet kullanıcılarına engel koymak biraz zor oluyor. Mutlaka bir yolunu bulup bu içeriklere erişiyorlar.  Durum böyle olunca sıkı denetim ve yasaklarda ağırlaşmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik yaptığı açıklamada, “Film indirene değil, dosya paylaşana yaptırım var” demişti. Ancak, Mars Entertainment Group’un CEO’su Muzaffer Yıldırım, bu açıklamanın aksini iddia ediyor.

Yıldırım’ın açıklamasında, “İllegal sitelerden film izleyenlere de, yani son kullanıcıya da yaptırım uygulanmasını konuşuyoruz. Para ya da başka bir ceza değil. Film indiren ya da izleyen IP numarasından tespit edilecek ve interneti kesilecek” dedi.

 

Başa Dön

Yorumlar “İnternetten film izleyen kullanıcılara ‘internet yasağı’ mı geliyor?”

  1. Yorum eklenmedi.
  1. İzleme yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir